home | o nas | wydarzenia | kalendarz | kontakt     
   

    

HONOROWE CZŁONKINIE

Tytuł
nadajemy kobietom, które mimo  przeciwności losu i poza swoją codzienną pracą w szczególny sposób rozsławiają Polskę na arenie międzynarodowej.

JAGODA POLASIK to blondynka o bardzo długich włosach.  Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney zdobyła trzy złote medale w szermierce na wózkach. Porusza się o kulach. 22 grudnia obchodzi urodziny, ale rodziny nie zaprosi, bo jej nie ma. Mieszkanie (nie własne) nie nadaje się do przyjmowania wielu gości. Po olimpiadzie w  Atlancie dostała od Prezydenta  Krzyż Zasługi RP. Niestety do dzisiaj nikt nie zauważył, że ma tylko 450 złotych renty. 

Jagoda urodziła się zdrowa. Miała dwa lata gdy wirus zaatakował rdzeń kręgowy. Nie zapamiętała  ojca, który wcześnie umarł. Gdy była w szkole podstawowej, zmarła również matka. W wieku 14 lat przeszła eksperymentalną operacje . Nie udało się, i Jagoda zaczęła chodzić o kulach...

- Malowałam zarobkowo, jakiś czas zajmowałam się fotografiką artytłyczną, Parę lat pracowałam na komputerze. Teraz jest szermierka.

Jagoda na szermierczą planszę trafiła przez przypadek w 1995 roku. Pracowała w Fundacji Archiwum Wschodniego. Na obozie rehabilitacyjnym otarła się o sport.

- Spróbowałam szermierki. Bardzo mi się spodobało. W 1996 roku na paraolimpiadzie w Atlancie zdobyłam dla Polski pierwszy w historii medal w szermierce na wózkach. Srebrny, potem jeszcze brązowy.

W Sydney wywalczyła złoto-nawet potrójne. Indywidualnie w szpadzie i dwa razy razem drużynowo w szpadzie i florecie. 

100 lat? Chyba wolałabym żyć krócej, ale sensownie i treściwie.

 

 


    


W dniu 26 października 2002 roku nadano po raz pierwszy Honorowe Członkostwo, paraolimpijce, złotej, srebrnej i brązowej medalistce z Atlanty 1996, potrójnej złotej medalistce z Sydney 2000, Mistrzyni Świata, Europy, wielokrotnej Mistrzyni Polski w szermierce - JAGODZIE POLASIK.

                           

Jagoda Polasik

Generalny sponsor Polka International Orvin Kacprzyk J.D. był autorem pobytu Jagody w Texasie, USA podczas Pucharów Świata 2002, w których brała udział. Zdobyła srebrny i brązowy medal. Jagoda miała możliwość spędzenia dodatkowego tygodnia wśród nowych amerykańskich przyjaciół, dzięki, którym mogła zwiedzać i podziwiać piękno Texasu.

Asocjacja jest sponsorem przygotowań Jagody Polasik do Paraolimpiady Atheny 2004.

Jagoda jest bardzo lubiana przez Panią Prezydentową Jolantę Kwaśniewską. Podczas jej wizyty w Pałacu Prezydenckim. 

 


Podczas prywatnej augjencji u Papieża. Jagoda pokazuje 3 złote medale z Sydney, które są swego rodzaju cudem oraz świadectwem, że jednak można walczyć i wygrać z przeciwnościami losu.

Na przyjęciu Klubu Biznesu w Warszawie w towarzystwie dwóch panów Adama Michnika i Zbigniewa Lubery z Polish Business Club ze Szwecji.

 

Pani Jagoda w towarzystwie ministra Włodzimierza Cimosiewicza
 

 

 

 Polish Women's Association International
 Malmö 2003