home |    
   

    
    


Polka Kraków

Oficjalnie została powołana w dniu 22 kwietnia 2004 roku poprzez wydanie
i podpisanie pozwolenia otwarcia oddziału przez jej macierzystą
organizacje Polka International. Prace nad otwarciem trwały 15 miesiecy.


Pierwsze spotkanie prezesa Polka International Elizabeth Blania-Kacprzyk z członkiniami założycielkami Polka Kraków.

Kraków 22 kwietnia 2004

Prezesem Polka Kraków jest Ginetta Kubińska-Czop. Jest również
członkinią Rotary Club Wanda. Sprawuje funkcje przewodniczącej Partii
Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Ginetta Kubińska wspólnie z mężem Andrzejem wychowuje 10-letnią córeczkę - Juliettę.

Mieszka i pracuje w Krakowie i Warszawie, ale sercem i duszą związana jest ze wsią. To właśnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach wsi napisała swój autorski program „Równy Start” Uczyła się wielu różnych rzeczy; od rolnictwa po psychologię, od muzyki po pedagogikę, od gospodarstwa domowego po balet ... . Kocha muzykę ale całe swoje dorosłe życie poświęciła dzieciom i młodzieży.

Z wywiadu Redaktor Anny Orzechowskiej :

„ Należy Pani do szczęśliwej mniejszości , której zawód jest jednocześnie Jej pasją. - Nie wyobrażam sobie innego zajęcia niż bycie pedagogiem, chyba dobrze rozumiem się z młodzieżą. Mój dom, ludzie młodzi, niekiedy zagubieni uważają za własny, kontaktują się ze mną w radościach i smutkach a także wtedy, kiedy już nikogo więcej nie pragną widzieć”.

Jej młodzi przyjaciele mówią o Niej: „Pani Ginetta to pełna energii entuzjastka, która nie oddziela swojego życia prywatnego od pracy ... . Wiemy, że możemy Jej zaufać ... . Jej dom ... nazywamy naszym domem”

Ginetta Kubińska za niesienie bezinteresownej pomocy potrzebującym, za dobroć i życzliwość otrzymała wiele wyróżnień i odznaczeń m.in. : - Złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego ; - Podziękowanie od Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego; - Medal za Radość i Uśmiech Dzieci od uczniów Szkoły Podstawowej w Czasławiu.

Ginetta Kubińska jest Prezesem Fundacji „Dziecko” Centrum Pedagogiki Serca pod patronatem Prof. Marii Łopatkowej. Jednocześnie jest Prezesem Zarządu i Dyrektorem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Dziecko i Rodzina”. Stowarzyszenie to reprezentuje w Sejmie RP i Krajowym Forum Kobiet w Warszawie. Działa też w ROTARY Internationat. Ginetta Kubińska pełni funkcję Przewodniczącej Partii Dzieci i Młodzieży – jedynej na świecie organizacji politycznej , której członkami są dorośli ale tylko ci, którzy otrzymali rekomendacją od młodzieży niepełnoletniej. Partia ta ma na celu między innymi doskonalenie ustawodawstwa dotyczącego dzieci.

Ginetta Kubińska jest założycielką wielu organizacji. W centrum każdej Jej inicjatywy jest Człowiek.

Podpisy pod zdjęcia:

1. Prezydent RP – A.Kwaśniewski odznacza Ginettę Kubińską Złotym Krzyżem Zasługi w Pałacu Prezydenckim. 1998r.

2. Prof. Maria Łopatkowa – Senator od dzieci i Ginetta Kubińska - doradca w Urzędzie Rady Ministrów w Senacie RP. 1996r.

 

 

 

 

 Polish Women's Association International
 Malmö 2003